Zapraszamy do wspólnej organizacji szkoleń dla członków Powiatowych i Wojewódzkich Rad Rynku Pracy, w szczególności w formie wyjazdowej. Organizujemy także szkolenia w formie stacjonarnej, we wskazanym miejscu.
Posiadamy w swojej ofercie szkolenia prowadzone przez trenerów, które są odpowiednio dostosowane dla wymagającej grupy odbiorczej, jaką są członkowie PRRP. Jesteśmy elastyczni i dopasowujemy program szkolenia zawsze pod wymagania naszych Klientów. Szkolenia organizujemy w całej Polsce, kompleksowo zapewniając transport, hotel, gastronomię, podpowiadamy także jak można ciekawie wykorzystać czas wolny na miejscu, pomiędzy zajęciami, na życzenie możemy go również nieodpłatnie, w sposób profesjonalny zagospodarować.
UWAGA - NOWE PROPOZYCJE TEMATÓW DLA CZŁONKÓW PRRP ORAZ PRACOWNIKÓW PUP - dostępne na zapytanie!
Tematykę dostosujemy według potrzeb, nasza przykładowa propozycja tematów to:
-
Rady Rynku Pracy oraz Powiatowe Urzędy Pracy w realiach zmieniającego się rynku pracy.
- Prawne aspekty działania Powiatowej Rady Rynku Pracy na lokalnym rynku pracy, w oparciu o ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
- Zamiany w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy dla członków PRRP.
- Powiatowa Rada Rynku Pracy a rozwiązywanie lokalnych problemów rynku pracy.
- Aktualny rynek pracy, tendencje, prognozy - szkolenie dla członków WRRP oraz PRRP.
- Powiatowa Rada Rynku Pracy: organ opiniodawczo-doradczy Starosty w kształtowaniu polityki rynku pracy wobec nowych wyzwań stawianych przed służbami zatrudnienia - prawne aspekty działania PRRP.
- Alternatywne formy zatrudnienia - ocena dostosowania Powiatowych Urzędów Pracy do zmian na rynku pracy w oparciu o aktualne przepisy prawa pracy. Upowszechnienie niestandardowych form zatrudnienia.
- Podstawy prawne funkcjonowania, zakres działania Powiatowych Rad Rynku Pracy w świetle ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Sposoby osiągania efektywności instrumentów rynku pracy.
- Budowanie partnerstwa lokalnego na rzecz łagodzenia skutków bezrobocia i rozwiązywania problemów społecznych.
- Cudzoziemcy na lokalnym rynku pracy.
- Powiatowa Rada Rynku Pracy jako organ kreujący politykę lokalnego rynku pracy.
- Lokalny rynek pracy jako jeden ze stymulatorów funkcjonowania powiatu (członkowie PRRP oraz Rad Powiatu)
- Rola PRRP w kreowaniu lokalnych działań prozatrudnieniowych w świetle ustawy o promocji zatrudnienia.
-
Powiatowa Rada Rynku Pracy współkreatorem lokalnej polityki wzrostu zatrudnienia. Współpraca Członków PRRP i pracowników PUP, w oparciu o aktualne przepisy i zapowiadane zmiany.